systemy kominowe Białystok

Kominy systemowe a murowane

W odróżnieniu od komina murowanego komin systemowy składa się z fabrycznie przygotowanych elementów gotowych – poszczególnych fragmentów przewodów kominowych, kształtek oraz całego szeregu akcesoriów pomocniczych i dodatkowych w postaci drzwiczek rewizyjnych, kratek wentylacyjnych i innych. To wszystko sprawia, że kominy systemowe powstają w krótszym czasie, a ich wzniesienie jest mniej pracochłonne.

Wśród innych zalet, jakimi wyróżniają się systemy kominowe można również wskazać wysokiej jakości materiały, z których wykonywane są prefabrykaty do budowy kominów – materiały te są odporne na szkodliwe działanie kwasów i ognia, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo użytkowania kominów systemowych. Ponadto większość, jeśli nie prawie każdy komin systemowy od strony wewnętrznej zawiera izolację termiczną – na ogół jest to mata termoizolacyjna. Fragmenty przewodu kominowego z termoizolacją stosuje się na odcinkach przechodzących przez nieogrzewane pomieszczenia oraz znajdujących się na zewnątrz budynku. To w znacznym stopniu pomaga w osiągnięciu dobrego ciągu.

Na rynku dostępnych jest wiele systemów pod systemy kominowe – ceramiczne, stalowe, stalowo-ceramiczne oraz wentylacyjne.

Białystok i Grajewo – gdzie znajdę kominy systemowe?

Kominy systemowe wykonujemy na terenie miasta Białystok oraz okolicznych miejscowości, takich jak Grajewo. Ofertę obejmującą wysokiej jakości systemy kominowe kierujemy do szerokiego odbiorcy – zarówno klienta indywidualnego, jak i przedsiębiorstw. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z dostępnymi systemami, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu z przedstawicielem firmy.