Jak obudować komin wentylacyjny w kuchni?

Komin wentylacyjny jest niezbędnym elementem do usuwania z domu dymu i innych produktów spalania. Pomaga również zmniejszyć poziom tlenku węgla.

W celu zapewnienia prawidłowej wentylacji, system rur pieca musi być prawidłowo zainstalowany. Obejmuje to przejście z rury pieca do rury kominowej.

1. Zainstaluj szafki kuchenne

Jeśli chcesz zamknąć komin wentylacyjny w kuchni, możesz rozważyć zainstalowanie szafek. Szafki pomogą ukryć rurę wentylacyjną i są łatwe w montażu.

Na początek określ przestrzeń, w której chcesz pracować i zmierz ją. W ten sposób uzyskasz dokładny zarys miejsca, w którym należy umieścić każdą szafkę.

Następnie znajdź najwyższy punkt na podłodze i użyj go jako linii poziomej dla reszty szafek. Jest to szczególnie ważne, ponieważ nie wszystkie podłogi są idealnie równe.

Gdy już będziesz miał poziomicę, zaznacz ołówkiem kołki rozporowe. Pomoże Ci to wyrównać otwory pilotażowe w szafkach z kołkami, dzięki czemu będziesz mógł je przykręcić.

2. Wiercenie otworów w ścianie

Jeśli masz w planach projekt majsterkowania, prawdopodobnie będziesz musiał wywiercić kilka otworów w ścianie. Może się to wydawać łatwym zadaniem, ale trzeba być ostrożnym podczas wiercenia w ścianie.

Przed rozpoczęciem wiercenia zawsze sprawdź, czy nie uderzasz w kołki rozporowe. Powinieneś również uważać na rury i przewody elektryczne.

Najlepszym sposobem na upewnienie się, że nie uderzysz w te elementy, jest użycie cyfrowego urządzenia do wykrywania. Te narzędzia mogą wykryć wszystko, co znajduje się za ścianą i poinformować Cię, czy można bezpiecznie wiercić.

Przed rozpoczęciem wiercenia umieść kawałek taśmy maskującej na wiertle około 5/8” od końca. Kiedy trafisz na ten znak, przestań wiercić.

3. Pozostań prosty

Zamknięcie komina wentylacyjnego to dobry sposób na uchronienie go przed brudem i zanieczyszczeniami. Niemniej jednak powinieneś zachować ostrożność przy jego zakrywaniu. Wpłynie to nie tylko na estetykę Twojej kuchni, ale także na bezpieczeństwo Twojej rodziny.

Nie próbuj zakrywać komina, ale lepiej pozostaw go prostym. W ten sposób łatwiej będzie Ci ją wyczyścić i zapobiec zagnieżdżaniu się w niej szkodników, takich jak karaluchy.

Kolejną ważną wskazówką jest zorganizowanie kuchni zgodnie z jej funkcją. Pomoże ci to zmniejszyć bałagan i ułatwi znalezienie rzeczy. Trzymanie dodatkowych lub dublujących się przedmiotów tylko zwiększy bałagan. Ostatecznie powinieneś mieć tylko te rzeczy, których naprawdę potrzebujesz i często używasz. Pomoże Ci to trzymać się systemu i utrzymać porządek w kuchni przez długi czas. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz napięty grafik.

4. Przymocuj dodatkowe meble

Kominek wentylacyjny to ważna część domu, którą trzeba mieć w każdej kuchni. Poza tym, że zapewnia niezbędny przepływ powietrza, dodaje też klasy i elegancji Twojemu mieszkaniu. Na szczęście dla szczęśliwych właścicieli domów, możesz odświeżyć swoją kuchnię bez rozbijania banku i naruszania budżetu za pomocą kilku prostych zmian w swoim projekcie. A co najlepsze? Nie musisz już zastanawiać się, gdzie umieścić swoje cenne przedmioty.

Poprzedni artykuł

Jak zrobić daszek na komin?

Następny artykuł

Mokry komin co robić?

Oceń artykuł: Jak obudować komin wentylacyjny w kuchni?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5