frezowanie komina Białystok

Frezowanie komina – na czym polega

Frezowanie komina to usługa polegająca na mechanicznym powiększeniu wewnętrznej średnicy komina w celu poprawy drożności instalacji. Ze względu na technologię stosowaną do powiększania średnicy komina, frezowanie komina często potocznie nazywane jest rozwiercaniem. W rzeczywistości rozwiercanie kominów to powiększanie ich średnicy, w taki sposób, żeby uczynić je bardziej drożnymi (dotyczy to przede wszystkim kominów o małym przekroju) lub usunąć z nich zanieczyszczenia, które w żaden inny sposób nie mogą być skutecznie usunięte, a jednocześnie nie uszkodzić ich struktury.

Dlaczego rozwiercanie kominów wymaga późniejszego uszczelniania?

Rozwiercanie kominów wymaga późniejszego uszczelnienia instalacji. Po rozwierceniu (frezowaniu) przewód kominowy musi zostać uszczelniony, tak aby produkty spalania wydostawały się górą komina, a nie ewentualnymi mikropęknięciami powstałymi na całej jego długości w wyniku frezowania. W tym celu można wykorzystać technologię szlamowania lub włożyć do przewodu wkład. Wśród najpopularniejszych wkładów kominowych są wkłady z ceramiki oraz blachy chromo-niklowej. Te drugie często nazywa się wkładami z kwasówki.

Frezowanie komina – poznaj naszą ofertę

Naszym Klientom oferujemy kompleksowe frezowanie komina. Usługa obejmuje powiększenie średnicy komina oraz uszczelnienie przewodu kominowego wybraną przez klienta metodą. Zależnie od potrzeb oferujemy profesjonalne usługi doradcze w zakresie wyboru najoptymalniejszej formy uszczelnienia przewodu po jego rozwierceniu.

Do skorzystania z oferty zachęcamy wszystkich zainteresowanych z terenu miast Białystok i Grajewo oraz okolicznych miejscowości. Zapraszamy do współpracy.