Jak zamaskować nierówne ściany?

Nierówności na ścianach, niezależnie od tego, czy są zwykłą fakturą, czy poważną wadą, mogą bardzo wpłynąć na ogólny wygląd pomieszczenia. Istnieją jednak stosunkowo proste sposoby, aby je zamaskować.

Tymczasowe zastosowania, takie jak zasłony, draperie, ekrany prywatności, rośliny lub dekoracje ścienne, mogą stanowić szybkie i niedrogie remedium. Alternatywnie, teksturowane tapety, panele, płyty lub farby mogą również ukryć problem.

Kurtyny

Kurtyny są łatwym sposobem na zamaskowanie ściany, a także świetnym sposobem na dodanie koloru, tekstury i stylu. Można je łatwo dopasować do wystroju i są dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach.

Kluczem do zasłon jest wybór tkanin, które będą pasować do reszty pokoju. Możesz wybrać neutralny kolor, który będzie współgrał z innymi elementami wystroju, lub zdecydować się na odważniejszy kolor, aby stworzyć punkt centralny.

Zasłony mogą być zawieszone w nieoczekiwany sposób, co czyni je doskonałym rozwiązaniem dla nierównych ścian. Na przykład można je wykorzystać jako przegrody do ukrycia otwartych przestrzeni do przechowywania, takich jak szafy i półki. Jest to świetny sposób na ukrycie miejsca przechowywania, bez tworzenia wrażenia zamkniętej przestrzeni, co może pomóc w stworzeniu relaksującej, zachęcającej atmosfery w Twoim domu.

Półki na książki

Półki na książki mogą sprawić, że niewygodna ściana będzie wydawać się bardziej symetryczna i uporządkowana. Użycie odpowiednich kolorów, wzorów i akcesoriów sprawi, że półki będą wyglądały spójnie.

Niezależnie od tego, czy chcesz wyeksponować swoje cenne kolekcje, czy po prostu użyć ich do przechowywania, wybór najlepszych półek do pokoju jest kluczową częścią procesu projektowania. Istnieje wiele opcji, które można dopasować do swoich potrzeb, ale rozmiar i nośność to dwa kluczowe czynniki, które musisz wziąć pod uwagę przed zakupem.

Dla cięższych książek lub dekoracyjnych przedmiotów kolekcjonerskich musisz wybrać półkę z mocnymi wspornikami. Będą to kotwice Twojego systemu półek i to one zadecydują o tym, ile możesz na nich przechowywać.

Lustra

Lustra mogą być doskonałym sposobem na zamaskowanie nierówności ścian, a także na stworzenie dramatycznego efektu aranżacyjnego. Dostępne są różne rozmiary i kształty, więc powinieneś znaleźć takie, które będzie pasowało do twojej przestrzeni.

Przeglądając się w płaskim lustrze, obiekty wydają się odwrócone w bok (np. ręka, która w lustrze wydaje się iść w górę). Jednak pionowe odwrócenie obrazu jest rzadkością.

Najczęściej spotykane lustra są wykonane ze szkła i pokryte warstwami odbijającymi metalu, takiego jak srebro lub aluminium. Można je nakładać metodą galwaniczną, napylania lub innymi technikami.

Innym sposobem na zamaskowanie nierównej ściany jest pokrycie jej tkaniną. Możesz użyć kleju w sprayu lub płynnego krochmalu, aby przymocować tkaninę do ściany, a następnie usunąć ją, kiedy zechcesz.

Rośliny

Rośliny są nie tylko estetyczne, ale pomagają też oczyszczać powietrze, wodę i trzymać insekty na dystans. Włączenie tych elementów do projektu aranżacji wnętrza zwiększy wartość domu, poprawi nastrój i zapewni zdrową dawkę natury w Twojej przestrzeni.

Wiele roślin zakryje nierówną ścianę, nawet ich nie zauważając. Najlepsze z nich są samosiejkami i są w stanie wytrzymać nawet najtrudniejsze warunki pogodowe.

Tkanina

Tkanina jest jednym z najlepszych sposobów na ukrycie nierównych ścian. Jest to prosty, ale skuteczny sposób na ukrycie nierównych powierzchni w pomieszczeniu, a także tani. Kluczem jest użycie teksturowanej lub wzorzystej tkaniny, która zamaskuje nierówności ścian, radzi Blissfully Domestic.

Istnieje wiele różnych rodzajów tkanin, a ich nazwy zależą od włókien, które zawierają i procesu produkcyjnego użytego do ich wytworzenia. Niektóre z nich są tkane, a inne dziane. Wybierając tkaninę na pokrycie ścian, powinieneś wziąć pod uwagę schemat kolorystyczny, jaki chcesz stworzyć w swoim pokoju. Na koniec powinieneś zastanowić się, jaki wzór będzie pasował do Twoich mebli i wystroju.

Poprzedni artykuł

Co to jest ścianka kolankowa?

Następny artykuł

Jak schować kable w ścianie?

Oceń artykuł: Jak zamaskować nierówne ściany?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5