Jak schować kable w ścianie?

Niezależnie od tego, czy montujesz telewizor na ścianie, czy prowadzisz przewody od istniejącego telewizora, utrzymanie porządku w kablach może być wyzwaniem. Na szczęście istnieje kilka sposobów na ukrycie ich bez konieczności cięcia ścian.

Jednym z łatwych sposobów jest użycie kwadratowych plastikowych listew, które można przeprowadzić przez ścianę do gniazdka. Możesz też kupić osłonę na kable lub bieżnię kablową, która zatrzaśnie się na ścianie i ukryje za nią wszystkie kable.

Zarządzanie kablami

Niezależnie od tego, czy budujesz nowy dom, czy prowadzisz firmę, kable są niezbędne dla urządzeń elektrycznych. Ale szybko mogą stać się nieładną stertą, jeśli nie będziesz nimi odpowiednio zarządzać.

Na szczęście jest kilka sposobów na utrzymanie porządku i organizacji kabli bez rezygnacji z bezpieczeństwa. Na przykład istnieją opaski kablowe i pudełka, które łączą przewody razem, nadając im bardziej opływowy wygląd.

Możesz również ukryć kabel telewizyjny, montując go bezpośrednio do ściany za pomocą bieżni. Te plastikowe szyny są dostępne w różnych kolorach i wzorach, więc możesz wybrać taką, która będzie pasować do twojego wystroju.

Poza tym, że jest schludnie i czysto, dobre zarządzanie kablami pomoże ci w łatwym dostępie do sprzętu elektronicznego i kabli sieciowych w celu rozwiązywania problemów. Ponadto pozwala to uniknąć ryzyka potknięcia się i pożaru.

Osłony na kable

Osłony na kable to jeden z najskuteczniejszych sposobów na ukrycie kabli w ścianie. Produkty te są niezwykle uniwersalne i łatwe w montażu.

Wykonane są z materiału PVC i dostępne w różnych rozmiarach. Są również samoprzylepne i mogą być wielokrotnie używane.

Możesz również kupić te osłonki na kable w różnych kolorach, w tym brązowym, czarnym i białym. To świetny sposób na uporządkowanie przestrzeni i nadanie jej stylu.

Najlepsze jest to, że pomogą Ci one ograniczyć bałagan i sprawią, że Twoje ściany będą wyglądały schludnie. Możesz je nawet wykorzystać do uporządkowania systemu rozrywki domowej, chowając sznurki pod meblami lub za telewizorem.

Możesz też rozważyć zastosowanie sprytnej sztuczki, aby ukryć sznurki: Pomaluj je na ten sam kolor co listwy przypodłogowe. W ten sposób wtopią się w resztę pokoju i ukryją nieestetyczne przewody pod biurkiem lub na podłodze.

Kominki elektryczne

Kominki elektryczne to świetny sposób na ogrzanie domu, ale są też podatne na nieestetyczne przewody. Jeśli masz w domu kominek elektryczny lub planujesz jego instalację, możesz rozważyć ukrycie przewodów za elementem dekoracyjnym.

Najczęstszym sposobem ukrycia przewodów w ścianie jest zastosowanie zestawu do zarządzania przewodami. Zestawy te są niedrogie i łatwe w instalacji.

Możesz je znaleźć w większości sklepów z narzędziami. Zawierają klipsy, uchwyty na klipsy i inne elementy, których możesz użyć do ukrycia kabli.

Innym rozwiązaniem jest użycie plastikowej bieżni do kabli, przez którą możesz przewlec przewody. Biegną one wzdłuż listwy przypodłogowej i często są montowane powierzchniowo do ściany.

Jest wiele sposobów na ukrycie kabli w ścianie i możesz wybrać najlepszy dla siebie. Jeżeli masz kominek z cegły, możesz ukryć przewody, prowadząc je w szczelinie między cegłami i malując je na ten sam kolor.

Przewody elektryczne

Przewody elektryczne to rury używane do bezpiecznego prowadzenia przewodów elektrycznych. Wykonuje się ją z różnych materiałów, takich jak plastik, metal, włókno lub wypalana glina.

Zwykle przewody są instalowane przez inżynierów lub elektryków w miejscu instalacji sprzętu elektrycznego. Są one wymagane w różnych warunkach, takich jak obszary mokre lub niebezpieczne.

Są również wygodną alternatywą dla odsłoniętych przewodów w domach. Zapewniają czystą i gładką drogę dla przewodów, chroniąc je jednocześnie przed wilgocią, pyłem, oparami chemicznymi i uderzeniami.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rur, w tym sztywne rury metalowe (RMC), pośrednie rury metalowe (IMC) i elektryczne rury metalowe (EMT). Niektóre z nich są gwintowane, inne mogą być niegwintowane i współpracują z osprzętem typu clamp.

Następny artykuł

Jak gruntować ściany?

Oceń artykuł: Jak schować kable w ścianie?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5