Czym zaimpregnować starą cegłę?

Jeśli masz dom, miejsce pracy, podjazd lub balkon wykonany z cegieł, musisz być świadomy, że mogą one cierpieć z powodu problemów z wilgocią. Nawet niewielka ilość wody może wniknąć w niewielkie pęknięcie w murze i zagrozić jego integralności, wyglądowi i trwałości.

Możesz temu zapobiec, stosując przezroczystą i wodoodporną impregnację cegieł. Pomoże Ci to zachować autentyczny wygląd retro Twojego budynku, zachowując jednocześnie jego funkcjonalność i wytrzymałość.

Zabezpieczenie przed wodą

Jeśli szukasz sposobu, aby uczynić starą cegłę wodoodporną, masz kilka możliwości. Są to uszczelniacze do cegieł i farby do murów o mokrym wyglądzie.

Uszczelniacze do cegieł chronią powierzchnie cegieł, wnikając w ich pory. Produkty te zapobiegają przenikaniu deszczu do wnętrza cegły i umożliwiają wydostanie się pary wodnej.

Inną opcją jest farba murarska o wyglądzie mokrym, która wydaje się mokra i ciemnieje po wyschnięciu. Nie daje ona jednak błyszczącego wykończenia, więc może nie pasować do wyglądu Twojej cegły.

Oba produkty są świetne do ochrony zewnętrznej części domu przed deszczem, śniegiem i lodem. Jednak uszczelniacze do cegieł lepiej zapobiegają przenikaniu wilgoci i sprawiają, że dom wygląda bardziej atrakcyjnie. Pomagają też przedłużyć żywotność cegieł i murów i są tańsze niż farby do murów typu „wet look”. Poza tym są bezpieczne dla ścian i nie zmieniają naturalnej faktury muru. Ponadto są łatwe w użyciu i dobrze sprawdzają się na różnych powierzchniach muru.

Uszczelnianie

Jeśli masz starą cegłę, może ona wymagać uszczelnienia, aby chronić ją przed wilgocią i plamami. Najlepsze uszczelniacze do cegieł są wykonane tak, aby długo służyły i zapewniały solidną warstwę ochronną dla Twojego domu.

To także świetny sposób na poprawienie wyglądu muru. Wiele z tych produktów jest dostępnych w różnych kolorach i połyskach, więc możesz znaleźć taki, który będzie idealnie pasował do wystroju twojego domu.

Dobry uszczelniacz do cegieł pomoże ochronić twoją cegłę przed plamami, wykwitami, blaknięciem, pleśnią i grzybami. Zwiększy też atrakcyjność Twojego domu i poprawi jego trwałość.

Aby zastosować uszczelniacz do cegieł, najpierw oczyść powierzchnię ściany z cegieł łagodnym środkiem do czyszczenia murów. Następnie użyj wałka o długim włosiu lub szczotki z syntetycznym włosiem, aby wmasować preparat w spoiny, szczeliny i trudno dostępne miejsca muru. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi nakładania, czasu schnięcia i liczby warstw.

Naprawa

Cegła jest trwałym materiałem, który łatwo utrzymać w czystości, ale to nie znaczy, że od czasu do czasu się nie psuje. Na szczęście naprawa starej cegły nie jest trudna i może przedłużyć żywotność Twoich ścian.

Pęknięte lub zanikające spoiny zaprawy są nie tylko nieestetyczne, ale tworzą też nieszczelną strukturę, która może prowadzić do uszkodzeń spowodowanych przez wodę. Naprawa tych miejsc w ścianie, zwana często reintegracją lub tuckpointingiem, może zapewnić wodoszczelność budynku i zapobiec dalszym problemom w przyszłości.

Usuwanie uszkodzonej zaprawy ze ściany to prosty projekt typu „zrób to sam”. Na początek użyj dłuta lub piły do fug, aby ostrożnie usunąć zaprawę, która popękała lub uległa erozji.

Następnie zwilż ścianę wężem ogrodowym lub gąbką, aż będzie dokładnie mokra. Następnie wyczyść ścianę i obszar spoiny miotłą lub szczotką o sztywnym włosiu, aby usunąć wszelkie zabrudzenia. Na koniec wymieszaj niewielką ilość zaprawy i nałóż ją na spoinę.

Czyszczenie

Cegła jest wytrzymałym materiałem, ale może się zabrudzić i poplamić, jeśli nie jest utrzymywana w czystości. Zarówno cegły wewnętrzne, jak i zewnętrzne muszą być regularnie czyszczone, aby zachowały swój najlepszy wygląd.

Przy czyszczeniu starej cegły ważne jest, aby używać metod bezpiecznych dla materiału. Niektóre rozpuszczalniki mogą uszkodzić materiał, a nawet go odbarwić.

Na szczęście istnieje wiele środków czyszczących typu „zrób to sam”, których można użyć do usunięcia podstawowych plam i brudu z cegły. Są one zazwyczaj bardziej przystępne cenowo i bezpieczniejsze niż produkty komercyjne.

Jednym z najskuteczniejszych środków czyszczących jest mieszanina mydła do naczyń i soli, którą można stosować do usuwania plam i brudu z cegły wewnątrz i na zewnątrz budynku. Inną opcją jest zmieszanie roztworu z równych części octu i wody. Dzięki temu usuniesz plamy z cegły i sprawisz, że znów będzie wyglądać jak nowa.

Poprzedni artykuł

Jak ocieplić dom?

Następny artykuł

Ile suporeksu na m2?

Oceń artykuł: Czym zaimpregnować starą cegłę?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5