Jak wysoko murować ścianki działowe na poddaszu?

Jak wysoko murować ścianki działowe na poddaszu?

Ściana nośna przenosi ciężar znajdującej się nad nią konstrukcji podłogi lub dachu. Z kolei ściany nienośne są odpowiedzialne jedynie za podtrzymanie suchej zabudowy, półek i drzwi wewnętrznych.

W rezultacie każdy błąd popełniony podczas murowania ściany działowej może ją osłabić i doprowadzić do jej zawalenia. Aby temu zapobiec, trzymaj się zalecanych wysokości i buduj ścianę z cegieł poprawnie.

Jak wysoka powinna być ściana działowa z cegieł?

Przy konstruowaniu ścian działowych z cegieł ważne jest określenie ich wysokości. Zwykle zależy to od projektu i wielkości pomieszczenia.

Z reguły najniższy punkt ściany powinien mieć około 2 stóp wysokości. Możesz też użyć prętów pomiarowych do wyznaczenia dolnej części ściany. Ustaw jeden pręt w rogu, 2-1/4″ od podłogi, a drugi 1/2″ powyżej. Następnie kontynuuj ten wzór aż do szczytu ściany.

Następnym krokiem jest zakup cegieł i dostosowanie ich do spoin zaprawy. Na przykład, jeśli ściany będą zbudowane z zaprawy o grubości 1/2″, to cegły powinny mieć szerokość 3 5/8″, wysokość 2 1/4″ i długość 7 5/8″.

Podobnie, jeśli cegły będą zbudowane z zaprawy o grubości 1/8″, to powinny mieć szerokość 4 1/8″, wysokość 2 3/4″ i długość 8 1/4″. W zależności od rodzaju zaprawy może być konieczne kupienie większej ilości cegieł, niż potrzeba do budowy ściany.

Ceglana ścianka działowa to pionowa przegroda, która służy do rozdzielania wewnętrznych przestrzeni w budynkach na pomieszczenia i strefy komunikacyjne, takie jak korytarze. Na rynku dostępnych jest kilka różnych typów ścian działowych.

Ceglana ściana działowa jest jednym z najbardziej powszechnych i popularnych typów ścian działowych. Do ich budowy używa się cegieł ułożonych jako nosze w zaprawie cementowej. Ten rodzaj ścianki działowej jest stosunkowo niedrogi i bardzo łatwy do zbudowania.

Ścianka działowa z cegły zbrojonej jest podobnym rodzajem ścianki do zwykłej ścianki działowej z cegły, ale jest o wiele bardziej wytrzymała, ponieważ jest wzmocniona zbrojeniem. Wzmocnienia te znajdują się przed pasami z siatki drucianej lub żelaznej siatki i są umieszczone w co trzeciej lub czwartej warstwie. Ten rodzaj ceglanej ścianki działowej jest stosowany głównie wtedy, gdy wymagane jest lepsze wiązanie podłużne i gdy ściana musi pomagać innym obciążeniom dodatkowym.

Jak wysoka może być ceglana ścianka działowa?

Ceglana ścianka działowa może nie być pierwszą rzeczą, która przychodzi ci do głowy, kiedy myślisz o ścianach nośnych, ale można ją zrobić dobrze. Najlepiej przyjrzeć się dokładnie liczbie słupków i odrobić pracę domową, żeby rozpocząć przebudowę poddasza. Przy budowie szkieletu jest wiele pracy, ale to wszystko w imię dobrze zbudowanego domu. Najważniejszy jest dokładny i precyzyjny plan projektu. Najlepszym sposobem na zapewnienie sukcesu jest użycie tarcicy o odpowiednich wymiarach i montażu. Dobrze przemyślana i wykonana układanka sprawi, że na dłuższą metę praca będzie łatwa.

Oceń artykuł: Jak wysoko murować ścianki działowe na poddaszu?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5