Wylewka w garażu ile cm?

Ilość wylewki potrzebnej do wykonania garażu zależy od kilku czynników. Na przykład grubość wylewki i to, czy jest to ogrzewanie podłogowe, czy nie, będzie miało wpływ na to, ile jej potrzebujesz.

Możesz obliczyć, ile wylewki potrzebujesz, wykorzystując wartość sześcienną kompozycji (w tym celu powierzchnię mnoży się przez grubość). Oznacza to, że na podłogę o grubości 10 mm potrzebujesz 0,3 metra sześciennego.

Grubość

Podłoga garażowa to warstwa betonu położona na płycie betonowej w celu zapewnienia równej powierzchni przed ostatecznym pokryciem podłogi. Jest to skuteczny sposób na zmniejszenie ilości pęknięć i nierówności, które pojawiają się podczas układania nowej podłogi.

Dodatkowo, dobrze ułożona wylewka garażowa może przedłużyć żywotność podłogi w garażu i zwiększyć jej jakość. Wybór odpowiedniej wylewki garażowej jest kluczowy dla powodzenia projektu.

Wylewki są zaprojektowane tak, aby wytrzymać uderzenia ciężkich stóp i powinny być ułożone prawidłowo, aby zapewnić ich trwałość. Źle ułożona wylewka garażowa może negatywnie wpłynąć na jakość Twojej nowej podłogi, a w dłuższej perspektywie może ją uszkodzić.

Grubość wylewki garażowej zależy od rodzaju podłogi, na której planujesz ją położyć. Jeśli planujesz zainstalować system ogrzewania podłogowego, grubość powinna wynosić co najmniej 45 mm, aby pomieścić rury, które będą przez nią przechodzić.

Powierzchnia

Sposób wylewki samopoziomującej jest dobrym wyborem dla nowoczesnego budowniczego i jest szczególnie popularny w obiektach komercyjnych. Wylewka samopoziomująca może zapewnić gładką, antypoślizgową podstawę dla podłóg z płytek, wykładzin i drewna. Jest to również świetny sposób na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy na przygotowanie placu budowy, instalację i czyszczenie. Wysokiej jakości mieszanka piasku i cementu w odpowiednich proporcjach sprawi, że Twoje podłogi będą wyglądały jak najlepiej przez wiele lat. Renomowany dostawca pomoże Ci wybrać odpowiednie produkty do danego zastosowania i udzieli wskazówek dotyczących metod instalacji. Poniższe wskazówki i porady zapewnią, że Twój kolejny projekt przebiegnie bezproblemowo:

a) przestrzegaj instrukcji na opakowaniu,b) zawsze używaj zalecanych produktów w miejscu pracy i c) jeśli to możliwe, poproś o pomoc kogoś z doświadczeniem w tej dziedzinie.

Piasek

Do produkcji tradycyjnego jastrychu (piaskowo-cementowego) powinieneś używać gruboziarnistego piasku rzecznego o granulacji 04/07. Ten rodzaj piasku jest bardzo łatwy w obróbce i pozwala uzyskać mocniejszy jastrych z mniejszymi naprężeniami skurczowymi.

Dodatkowo pozwala na pracę w pomieszczeniach o temperaturze podstawowej +5 stopni C lub niższej. Aby uniknąć mikropęknięć, piasek musi być dobrze wysuszony.

Ciężar właściwy mieszanki piaskowo-cementowej zależy od rodzaju i właściwości użytego piasku, a także od wody i dodatków modyfikujących. Na przykład dla wylewki o grubości 10 mm zużycie robocze kompozycji wyniesie około 20 kg na 1 m2.

Lekkie wylewki są zazwyczaj szybsze w aplikacji niż wylewki związane lub niezwiązane. Są również dostępne z membraną przeciwwilgociową, która może chronić przed uszkodzeniami spowodowanymi przez osiadanie, wilgoć i skurcz. Każdego dnia można ułożyć do 2000 m2 takich jastrychów.

Cement

Jastrych to rodzaj zaprawy lub mieszanki betonowej, która tworzy gładką powierzchnię. Może być stosowany do podłóg i okładzin ściennych.

Kiedy używasz jastrychu na bazie cementu, ważne jest, aby proporcje między piaskiem a cementem były odpowiednie. Pomaga to zapewnić, że wylewka ma odpowiednią strukturę i wytrzymałość do wykonania zadania.

Ten stosunek pomaga również zapewnić, że wylewka jest wystarczająco sucha, aby można było na niej zainstalować podłogę drewnianą. Jest to ważne, ponieważ instalacja podłogi drewnianej może prowadzić do migracji wilgoci do jastrychu, co może go uszkodzić.

Zaleca się wybór jastrychu na bazie cementu o współczynniku wodno-cementowym wynoszącym co najmniej 0,3. Jest to idealny stosunek dla wylewki używanej do podłóg i ścian.

Poprzedni artykuł

Jak ocieplić drzwi garażowe?

Następny artykuł

Jaki kompresor do garażu?

Oceń artykuł: Wylewka w garażu ile cm?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5