Jak zrobić kanał w garażu?

Jeśli zmagasz się z zalanym garażem lub kałużą na podjeździe, być może musisz zainstalować odpływ liniowy. Ten system odwadniający odprowadza wodę z garażu, zanim wsiąknie ona w podłogę.

Jeśli jednak nie czujesz się komfortowo, tnąc beton lub kopiąc rowy, możesz zwrócić się do lokalnego hydraulika lub wykonawcy. Pomogą Ci oni w realizacji tego projektu i nie tylko.

Wycinanie kanału

Dobrze umieszczony przyrząd magnetyczny to najseksowniejszy sposób na wycięcie i wygięcie kanału w podłodze garażu. Ta sztuczka zaprocentuje w przyszłości, kiedy nie będziesz musiał wyrywać drzwi garażowych z zawiasów, a tym bardziej zawartości skrzynki z narzędziami. A najlepsze jest to, że będziesz miał więcej czasu na cieszenie się owocami swojej pracy i więcej wolnego czasu dla dzieci! Na szczęście łatwo jest zrobić to dobrze już za pierwszym razem.

Wycinanie rowu

Jeśli masz betonową podłogę i musisz zrobić kanał na odpływ w garażu lub przewody hydrauliczne czy elektryczne, najprawdopodobniej będziesz musiał wyciąć część płyty. Ważne jest, abyś był bardzo ostrożny, ponieważ może to spowodować powstanie dużej ilości pyłu, który może być szkodliwy dla Twojego zdrowia.

Najpierw musisz oczyścić powierzchnię z wszelkich przeszkód lub farby, które mogą uniemożliwić Ci zobaczenie, dokąd zmierzasz. Następnie użyj kredy lub taśmy mierniczej, aby zaznaczyć rów, który musisz wyciąć.

Następnie będziesz musiał ustawić dwie formy gładką stroną na zewnątrz (w kierunku klatki zbrojeniowej). Poprzecznij je z jednej formy do drugiej po wewnętrznej stronie ścianki odpływu.

Górna część ramki odpływu powinna być ustawiona na tej samej wysokości co stopa (góra betonu). Zapobiega to kołysaniu się kratek i grzechotaniu, gdy przejeżdża obok nich ruch uliczny.

Zainstaluj odpływ

Odpływ w garażu to świetny sposób na zapobieganie gromadzeniu się wody w jego wnętrzu. Jeśli woda się nagromadzi, może spowodować uszkodzenie samochodu lub nawet podłogi garażu.

Niezależnie od tego, czy budujesz nowy garaż, czy remontujesz istniejący, odpływ jest koniecznością. W dłuższej perspektywie może zaoszczędzić Ci sporo pieniędzy na naprawach.

Oprócz zapobiegania gromadzeniu się wody, odpływ może również pomóc w zmniejszeniu ilości chemikaliów i toksyn, które są zasysane do kanalizacji. Większość gmin posiada kodeksy i wytyczne, które ograniczają to, co może być wlewane do kanalizacji.

Drenaż rurowy jest często preferowaną opcją, ponieważ może poradzić sobie z dużą ilością wody naraz. Można je zainstalować w poprzek podjazdu, tuż za bramą garażową.

Montaż kratek

Część projektu dotycząca montażu kratek nie jest tak trudna ani czasochłonna, jak mogłoby się wydawać. Musisz po prostu upewnić się, że ruszty są bezpieczne i dobrze pasują do kanału odpływowego.

Na rynku jest wiele różnych typów rusztów, które są zaprojektowane do pracy w różnych warunkach. Są one zazwyczaj wykonane ze stali ocynkowanej lub plastiku i są bardzo łatwe do czyszczenia.

Przy instalowaniu rusztu w garażu najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, żeby po nim nie przejeżdżać. Powinieneś także upewnić się, że beton jest wylany na tym samym poziomie, co odpływ i podłoga garażu.

Oceń artykuł: Jak zrobić kanał w garażu?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5