Okna dachowe – jakie wybrać?

Właściwe okno dachowe może dodać światła, przestrzeni i zainteresowania do każdego pomieszczenia. Może też pomóc zwiększyć efektywność energetyczną domu i podnieść wartość nieruchomości.

Do wyboru jest wiele okien do dachów skośnych, z których każde oferuje inne korzyści. Od materiału, z którego są wykonane, po rodzaj zastosowanych szyb – wszystko ma znaczenie.

Drewno

Drewniane Okna dachowe to doskonały wybór z wielu różnych powodów. Mają ponadczasowy wygląd, są łatwe w czyszczeniu i mogą być pokryte wieloma warstwami specjalistycznego lakieru w celu zapewnienia długotrwałej ochrony.

Są również doskonałym wyborem dla domów, które znajdują się w strefach ochrony konserwatorskiej lub muszą spełniać lokalne przepisy. Są często wykonywane z różnych naturalnych materiałów i dostępne w wielu kolorach.

FAKRO oferuje gamę okien dachowych 2 w 1, które są dostępne w wersjach z centralną osią obrotu i z górną osią obrotu, a każda z nich ma swoje zalety. Okna te posiadają przesuwny przełącznik, który pozwala wybrać sposób otwierania skrzydła.

Nadają się do pomieszczeń o wysokim poziomie wilgotności, takich jak łazienki czy pralnie. Są również łatwe w utrzymaniu i można je pomalować powłoką poliuretanową, aby zachowały doskonały wygląd przez wiele lat.

Aluminium

Aluminiowe Okna dachowe to doskonały sposób na dodanie światła do pomieszczenia. Są dostępne w różnych stylach i mogą być wykorzystywane do wielu celów.

Dostępne są z różnymi opcjami szkła, od szkła hartowanego na zewnątrz po szkło laminowane wewnątrz. Oznacza to, że mogą wytrzymać różne warunki pogodowe.

W przeciwieństwie do drewna czy PCV, aluminium jest mocne i trwałe, więc będzie służyć przez wiele lat. Jest to również materiał bardziej ekologiczny, ponieważ nie zawiera substancji chemicznych.

Okna aluminiowe oferują również dobrą izolację termiczną, która pomoże utrzymać temperaturę w Twoim domu na komfortowym poziomie przez cały rok. Współczynnik U dla aluminium jest niższy niż dla uPVC, więc może być bardziej efektywne w utrzymaniu ciepła w zimie i chłodu w lecie.

uPVC

Okna z uPVC są jednym z najbardziej popularnych i opłacalnych typów okien dachowych. Charakteryzują się wysoką wydajnością cieplną, są łatwe w konserwacji i mają długą żywotność.

W przeciwieństwie do drewnianych okien dachowych, ramy z uPVC nie wypaczają się ani nie deformują pod wpływem wilgoci i można je łatwo czyścić wilgotną szmatką. Są wykonane z syntetycznego polimeru zwanego polichlorkiem winylu (PVC) i można je łatwo przycinać, kształtować i formować, aby pasowały do dokładnych wymiarów Twojego domu.

Są również niezwykle energooszczędne i mogą zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o 30%! Ponadto sprawiają, że Twój dom wygląda wspaniale.

FAKRO oferuje gamę białych okien dachowych preSelect wykonanych z wielokomorowych profili PVC wzmocnionych od wewnątrz stalą ocynkowaną. Mają one praktyczną klamkę umieszczoną w podstawie Okna. Można ją obrócić o 180 stopni i zablokować, co ułatwia mycie zewnętrznej szyby.

Pine

Sosnowe Okna dachowe to stylowy, niedrogi i energooszczędny sposób na odzyskanie ciemnych przestrzeni w domu poprzez wprowadzenie do nich naturalnego światła. Dzięki drewnianej ramie są tak samo wytrzymałe i trwałe jak inne Okna dachowe.

VELUX oferuje gamę sosnowych okien dachowych z centralną osią obrotu, które są idealne do tradycyjnych wnętrz i są łatwe w obsłudze dzięki górnemu drążkowi sterującemu. W standardzie mają laminowaną szybę bezpieczną, a podwójna szyba zewnętrzna jest hartowana, co zwiększa ich wytrzymałość.

Nadające się do dachów o nachyleniu od 15 do 90 stopni, TRIO PINE to wysokiej jakości okno obrotowe produkowane z drewna sosnowego pozyskiwanego w sposób zrównoważony, które podczas produkcji zostało poddane procesowi impregnacji. Posiada ramę SLIM o zmniejszonej szerokości, która jest ekonomiczna i nie pogarsza właściwości termicznych. W górnej części skrzydła wbudowany jest zawór wentylacyjny, który umożliwia dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia nawet wtedy, gdy okno jest zamknięte.

Oceń artykuł: Okna dachowe – jakie wybrać?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5